Rubriky:

Cyklistika

Contadorův případ bude asi projednáván déle než plánované 4 dny

22. listopadu 2011 17:32 - LAUSANNE

Projednávání dopingového případu španělského cyklisty Alberta Contadora před Sportovním arbitrážním soudem (CAS) v Lausanne bude podle informací španělských médií trvat déle než původně plánované čtyři dny.

 

Anja Niedringhaus, ČTK/AP

K dosavadnímu průběhu jednání se žádná ze zainteresovaných stran nechtěla oficiálně vyjádřit, ale podle zpráv z tábora nejúspěšnějšího cyklisty posledních let jsou Contadorovi právníci s vývojem slyšení v současnosti spokojeni a "věci jdou dobře".

Contadorův tým se snaží přesvědčit CAS o tom, že za jeho pozitivní test na clenbuterol během loňské vítězné Tour de France mohlo kontaminované maso, které snědl o volném dnu v Pyrenejích. V pondělí byl proto také vyslýchán řezník Xabier Zabaleta, který maso prodával.

Tuto Contadorovu obranu přijala Španělská cyklistická federace a zbavila ho obvinění z dopingu, proti čemuž se k arbitráži odvolaly Mezinárodní cyklistická unie (UCI) i Světová antidopingová agentura (WADA). Pokud by byl Contador uznán vinným, přišel by nejen o svůj loňský třetí triumf na Tour, ale i o letošní vítězství na Giru d'Italia.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika