Rubriky:

Cyklistika

Cyklista Cavendish nejlepším britským sportovcem roku, Kvitová hostem večera

23. prosince 2011 08:34 - LONDÝN

Britským sportovcem roku v anketě BBC se stal cyklista Mark Cavendish. Mistr světa a majitel zeleného trikotu pro nejlepšího spurtéra letošní Tour de France porazil golfistu Darrena Clarka a mistra světa v běhu na 5000 metrů Mo Faraha. Hostem večera byla i česká tenistka Petra Kvitová.

 

ČTK/AP

Šestadvacetiletý Cavendish získal od fanoušků 49 procent hlasů, vítěz British Open Clarke na druhém místě obdržel 12 procent. Cavendish, který na začátku prosince získal obdobnou trofej i od britských novinářů, ocenění dostal jako teprve třetí cyklista v historii. Jeho předchůdci byli Tommy Simpson v roce 1965 a Chris Hoy v roce 2008.

Překvapená Petra

Britským týmem roku byla vyhlášena reprezentace v kriketu, která ve světovém žebříčku sesadila z prvního místa Indii. I proto se trenérem roku stal její lodivod Andy Flower, kterému předávala cenu čerstvá česká Sportovkyně roku Kvitová spolu s dálkovou plavkyní Keri-Anne Payneovou. "Byla jsem překvapená, že mě pozvali na takovou významnou a sledovanou akci," řekla wimbledonská vítězka.

Cenu pro mladou hvězdu si odnesla golfistka Lauren Taylorová, trofej za celoživotní přínos sportu obdržel bývalý veslař Steve Redgrave.

Djokovič porazil Messiho i Vettela

Ocenění pro největší zahraniční hvězdu získal první tenista světa Novak Djokovič, který porazil argentinského fotbalistu Lionela Messiho z Barcelony a německého mistra světa formule 1 Sebastiana Vettela. Čtyřiadvacetiletý srbský tenista v sezóně vyhrál tři ze čtyř grandslamů a zaznamenal 41 vítězství za sebou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika