Rubriky:

Cyklistika

VIDEO: Cyklistický masakr u protinožců. Po karambolu praskaly kosti i obratle

18. ledna 2012 11:03 - ADELAIDE

Hotový masakr zažili účastníci úterní etapy cyklistického závodu Tour Down Under, který vede Jižní Austrálií a je jako úvodní podnik zařazen do kalendáře Světové tour. Belgičan Roelandts si totiž po hromadném karambolu zlomil krční obratel, Francouz Guesdon kyčel, Ital Montaguti klíční kost, dalších dvacet jezdců vyvázlo s drobnými zraněními a odřeninami. Do nemocnice musel být převezen i domácí sedmdesátiletý fanoušek, kterého cyklisté doslova smetli ze silnice...

 

První etapa závodu u protinožců měřící 149 km vedla z městečka Prospect poblíž Adelaide do Clare. K hromadnému karambolu došlo zhruba 800 metrů před cílem, kdy vedoucí jezdci nastupovali k závěrečnému spurtu.

Pochopitelně v čele s Němcem Adré Greipelem ze stáje Lotto Belisol, který v minulosti už závod dvakrát vyhrál a letos přijel s cílem primát obhájit. V úvodním prologu byl skutečně nejrychlejší.... Ve finiši první etapy mu měl pomáhat právě Belgičan Jürgen Roelandts. Proto se pátý muž loňského mistrovství světa snažil prodrat pelotonem dopředu a připravit dobrou spurtérskou pozici pro německého kolegu. Přitom se připletl do hromadného pádu.

Etapový cyklistický závod Jižní Austrálií přinesl hned na úvod děsivý karambol.Etapový cyklistický závod Jižní Austrálií přinesl hned na úvod děsivý karambol.foto: www.steephill.tv/tour
Zlomil si přitom šestý krční obratel a musel být okamžitě převezen do nemocnice. „Obratel je sice zlomený, ale nehrozí, že by Roelandts ochrnul,“ oznámili s úlevou lékaři.

Diagnóza čtyřicetiletého veterána Frédérica Guesdona ze stáje FDJ-BigMat rovněž potvrdila, že se jedná o zlomeninu. „Kyčel mu musíme okamžitě operovat,“ zvěstovali doktoři, což pro Guesdona, který před patnácti lety vyhrál slavný závod Paříž-Roubaix, neznělo právě v dobře. Zranění a následná operace ho totiž nejspíše donutí ukončit kariéru.

Úterní etapu nakonec vyhrál Němec André Greipel, i když o jeho prvenství před zkušeným Italem Alessandro Petacchim musela rozhodnout až cílová fotografie.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika