Rubriky:

Cyklistika

Cyklokrosový šampion Albert se nerozdělí s Belgičany o prémii

31. ledna 2012 12:02 - BRUSEL

V Belgii místo oslav nedělního triumfu na mistrovství světa v cyklokrosu gradují sváry mezi elitními jezdci. Čerstvý šampion Niels Albert se odmítl navzdory zavedené praxi a předchozí dohodě podělit s reprezentačními kolegy o prémii 22.000 eur (554.000 korun) s tím, že na jeho vítězství neměli žádný podíl. Pětadvacetiletý závodník vyhrál v písečných dunách v Koksijde stylem start-cíl po dlouhé sólové jízdě.

"Niels si všechno odmakal sám, od začátku do konce. Nikdo mu nepomáhal. Zbylých šest Belgičanů ho naopak pronásledovalo. Proč by se měl dělit o bonus," řekl Albertův agent Christoph Roodhooft listu Het Laatste Nieuws.

Albertovo rozhodnutí rozčílilo reprezentačního trenéra Rudyho de Bieho. "Dohoda je dohoda. Dlouhá léta se mistři světa dělí o prémii s týmovými parťáky. Albert jel v čele, ale ostatní Belgičané mu 'umetali' cestu, když pronásledovatele vedl Štybar," kritizoval cyklokrosaře.

Albert, který vyhrál mistrovství světa podruhé v kariéře, dostane podle belgických médií za titul další bonus 50 000 eur od své stáje BKCP-Powerplus.

V belgickém týmu se rozhořely spory už před šampionátem, když legendární Sven Nijs neuspěl se žádostí, aby byl v nominaci i jeho kamarád Sven Vanthourenhout, který by mu mohl pomoci v cestě za titulem. "Trenér složením týmu zhatil belgickou šanci titul," zlobil se Nijs. "Sestavovat nominaci na základě sentimentu nelze," reagoval De Bie.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika