Rubriky:

Cyklistika

Štybar bude jezdit cyklokros už pouze v rámci tréninku

3. února 2012 18:45 - BRUSEL

Dvojnásobný mistr světa Zdeněk Štybar definitivně odsouvá cyklokros na vedlejší kolej. V terénu by měl sice startovat i v příští sezóně, ale už pouze v rámci přípravy na silniční závody, jimž se chce naplno věnovat. Dohodl se na tom s trenérem a sportovním ředitelem stáje Omega Pharma-Quickstep Wilfriedem Peetersem.

 

Michal Červený/mtbs.cz

"Už nebude v cyklokrosu usilovat o úspěch v celkovém pořadí. Tenhle rok byl pro něj užitečnou zkušeností, ale výsledky byly trochu zklamáním. Proto jsme rozhodli, že naplno se to takhle dál kombinovat nedá," citoval belgický list Het Laatste Nieuws Peeterse.

Právě Peeters už v prosinci mluvil o tom, že si toho český jezdec naložil příliš, když se po premiérové silniční sezóně snažil navázat na předchozí úspěšné roky v terénu. Štybarovi se letos v cyklokrosu tolik nedařilo a na mistrovství světa dojel i kvůli nemoci třináctý.

Navzdory zklamání se rozhodl, že cyklokrosovou sezónu dokončí. Na programu jsou ještě dva závody série GvA a dva podniky Superprestige.

"Kvůli teplotě jsem musel ležet v posteli, ale už se začínám cítit trochu líp. Bylo pro mě hrozně těžké, když jsem v nejdůležitějším závodě roku nebyl schopen jet na sto procent. Bohužel to přišlo v nejméně vhodnou chvíli. Během několika hodin přijdou týdny dřiny pryč," posteskl si Štybar na svém webu.

Letošní cyklokrosovou derniéru absolvuje 18. února v belgickém Oostmalle. Pak si dá pauzu, než se pustí do sezóny na silnici. "Zatím jsme se nerozhodli, na kterém závodě začne. Budeme o tom diskutovat v příštích týdnech," uvedl Peeters.

Loni se Štybar na silnici představil poprvé v květnovém etapovém závodu Čtyři dny v Dunkerque, kde obsadil celkové třetí místo.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika