Biker Kulhavý vyhrál na Kypru i druhý díl Sunshine Cupu

Mistr světa v cross country horských kol Jaroslav Kulhavý vyhrál na Kypru i druhý díl Sunshine Cupu. V tříetapovém Afxentia Cupu zvítězil suverén loňské sezony s náskokem pěti sekund před Švédem Emilem Lindgrenem.

Biker Jaroslav Kulhavý

Kulhavý ovládl úvodní časovku, v sobotu dojel v maratonu druhý a stejně si vedl dnes v klasickém závodu cross country, v němž ho porazil o 34 sekund Němec Wolfram Kurschat.

Slibnou formu prokázala také Tereza Huříková, která skončila v Afxentia Cupu druhá. Po prvenství v časovce přetrhla v maratonu řetěz a nabrala ztrátu. Závěrečnou cross country však vyhrála s velkým náskok 1:44 minuty před svou slavnou týmovou kolegyní Němkou Sabine Spitzovou. V konečném pořadí skončila druhá o 54 sekund za Dánkou Annikou Langvadovou.

Třídílný Sunshine Cup, který je pro bikery tradičním vstupem do sezony, vyvrcholí 4. března.