Dumoulin podle očekávání chybí v sestavě týmu Jumbo-Visma pro Tour de France

26. dubna 2021 14:07 - Amsterdam

Bývalý vítěz Gira d'Italia Tom Dumoulin podle očekávání chybí v sestavě týmu Jumbo-Visma pro letošní Tour de France. Nizozemský cyklista měl být původně na "Staré dámě" společně krajanem Stevenem Kruijswijkem a Slovincem Primožem Rogličem jedním z lídrů stáje, ale v lednu náhle přerušil kariéru.

 

Olivier Matthys, ČTK/AP

Dumoulin naposledy závodil loni na podzim. Na začátku této sezony však oznámil, že si potřebuje dát od profesionální cyklistiky pauzu. Mistr světa a stříbrný olympijský vítěz v časovce uvedl, že ho drtí tlak na dobré výsledky. "Jako kdyby mi spadl stokilový batoh ze zad," komentoval své rozhodnutí třicetiletý cyklista.

Dumoulinovo místo pro nejslavnější závod světa, jenž se letos pojede 26. června až 18. července, zaujal Dán Jonas Vingegaard. V silné sestavě Jumba-Visma jsou také belgický univerzál Wout van Aert či německý časovkář Tony Martin.

ČTK

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.