Bývalý vítěz Tour de France Thomas vyhrál etapu na Critériu du Dauphiné

Bývalý vítěz Tour de France Geraint Thomas vyhrál 5. etapu závodu Critérium du Dauphiné. Britský cyklista zaútočil z vedoucí skupiny kilometr před cílem a uhájil těsný náskok před Italem Sonnym Colbrellim.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Brit Geraint Thomas vyhrál pátou etapu závodu Critérium du DauphinéVideo: sntv

"Nebylo to plánované. Měl jsem trochu strach, protože Colbrelli se blížil hodně rychle," uvedl Thomas po 175,4 km v cílovém městě Saint-Vallier. Pětatřicetiletý Velšan si spravil náladu po středeční časovce, v níž obsadil na své poměry slabší desátou pozici. "Včera jsem v časovce neměl vůbec dobré nohy. Fajn, že jsem se dnes dokázal vrátit," řekl vítěz "Staré dámy" z roku 2018.

Vedení v průběžném pořadí uhájil Rakušan Lukas Pöstlberger, jenž má náskok jedné sekundy před Kazachem Alexejem Lucenkem. Thomas se posunul na šestou pozici s odstupem 14 sekund. Jediný český účastník Josef Černý dnes dojel ve skupině se ztrátou 8:40 a celkově mu patří 132. pozice.

Závod, jenž je jednou z tradičních generálek na Tour de France, trvá do neděle.