Petacchi vyhrál na Giru už pátou etapu

V desáté etapě cyklistického závodu Giro d'Italia se Ital Alessandro Petacchi dočkal už pátého triumfu v letošním ročníku a k vyrovnání osobního maxima z loňského roku mu chybí už jen jedno vítězství. Český cyklista Ján Svorada se tentokrát spokojil s šestou příčkou, růžový trikot pro vedoucího muže průběžného pořadí stále drží Ital Damiano Cunego.

Až čtrnáct kilometrů před cílem dnes skončil nadějný únik sedmičlenné skupiny, která se od hlavního pole odtrhla už třicet kilometrů po startu.

Dopingové skandály se zatím závodu vyhýbají. Organizátoři dnes oznámili, že analýzy všech vzorků, které byly dosud odebrány, byly negativní. Mezi testovanými jezdci nechyběl vedle Petacchiho ani Simoni či mistr světa Igor Astarloa, kapitán Svoradovy stáje Lampre.

Ve čtvrtek cyklisty čeká druhá nejdelší etapa letošního Gira, která měří 228 kilometrů. Přibližně 150 kilometrů po startu vede nejprve v rovinatém terénu na pobřeží Jadranu, v závěrečných 80 kilometrech se ale jezdci musejí připravit na kopcovitý terén s třemi horskými prémiemi. Do cíle v Ceseně cyklisty dovede 2,5 kilometru dlouhý sjezd.