Sekunda chyběla Armstrongovi v prologu Tour de France

LUTYCH

Švýcarský cyklista Fabian Cancellara zvítězil v dnešním prologu Tour de France a v nedělní úvodní etapě si oblékne žlutý trikot pro vedoucího jezdce. Největší favorit závodu Lance Armstrong skončil v 6,1 kilometru dlouhé časovce v belgickém Lutychu na druhém místě se ztrátou jediné sekundy na vítěze. Třetí dojel Španěl José Ivan Gutierrez.

Tempo z úvodní poloviny tratě neudržel Jan Hruška, jenž byl na mezičase patnáctý, nakonec se však musel spokojit s 45. příčkou s odstupem 24 sekund na vítěze. Druhý český cyklista na Tour Pavel Padrnos dojel 75. jen o pět sekund za Hruškou.

Příliš se nedařilo ani spolufavoritovi závodu Janu Ullrichovi, německý jezdec ztratil na šestnáctém místě šestnáct sekund.

Výhra v prologu je pro třiadvacetiletého Cancellaru největším úspěchem v profesionálním pelotonu. Člen stáje Fassa Bortollo sklízel vavříny už jako junior, v této kategorii získal právě v jízdě proti chronometru dva tituly mistra světa.