Armstrong je ve žlutém, jeho tým vyhrál časovku

ARRAS

Americký cyklista Lance Armstrong vyjede ve čtvrtek na trať Tour de France ve žlutém trikotu. V tom vystřídal Australana Robbieho McEwena poté, co jeho stáj US Postal, v níž mu kryje záda i český závodník Pavel Padrnos, suverénně vyhrála časovku družstev. Čtvrtou etapu slavného závodu provázely poryvy větru a déšť.

Jezdci US Postal zvládli 64,5 kilometru dlouhou etapu za 1:12:03 hodiny. Druhá stáj Phonak zaostala o více než minutu, třetí skončil tým Illes Baleares. Velký Armstrongův konkurent Jan Ullrich z Německa obsadil s týmem T-Mobile až čtvrté místo. Jan Hruška s Liberty Seguros zajel sedmý čas.

V průběžném pořadí ovšem jezdci z poražených týmů nenaberou více než minutovou ztrátu. Pořadatelé ve snaze zmírnit výhodu silných týmů zavedli pravidlo, podle něhož si druhá stáj připíše deset sekund, třetí dvacet a tak dále. I tak se v čele průběžného pořadí srovnali čtyři jezdci US Postal.

Ve čtvrtek cyklisty čeká pátá etapa, která měří 200,5 kilometru. Na převážně rovinaté trati peloton absolvuje jen jedno stoupání čtvrté kategorie.