I další dějství Tour vyhrál Francouz, Moncoutié

FIGEAC (Francie)

Domácí cyklista David Moncoutié vyhrál jedenáctou etapu Tour de France. V etapě dlouhé 164 kilometrů ze Saint-Flour do Figeaku unikl devět kilometrů před cílem ze skupinky tří uprchlíků a s více než dvouminutovým náskokem si dojel pro prvenství. Druhý skončil Španěl Juan Antonio Flecha, třetí dojel jeho krajan Egoi Martínez.

Moncoutié si tak při svém pátém startu na Tour připsal první etapové vítězství. "Je to úžasné, byl to jeden z mých snů," radoval se v cíli.

V hlavním poli, jež na vítěze ztratilo téměř šest minut, dojel i vedoucí muž celkové klasifikace Thomas Voeckler. Vzhledem k tomu, že v pelotonu byli i ostatní cyklisté z popředí průběžného pořadí, mu to stačilo k tomu, aby i v pátek znovu oblékl žlutý trikot.

Následující téměř 200 kilometrů dlouhá etapa z Castelsarrasinu do La Mongie však celé startovní pole poprvé zavede do Pyrenejí, kde se dá očekávat útok největších favoritů v čele s Lancem Armstrongem a Janem Ullrichem.