Rubriky:

Cyklistika

Film vylíčí zesnulého 'Piráta' Pantaniho jako nevinného

30. července 2004 12:10 - ŘÍM

Život skvělého italského cyklisty Marka Pantaniho bude zfilmován. Režisér Claudio Bonivento už začal pracovat na snímku nazvaném Pirát, který by se měl v televizi objevit v příštím roce. Vyhlášený vrchař trpěl depresemi kvůli podezření z dopingu a letos v únoru se ve 34 letech v hotelovém pokoji předávkoval kokainem.

 

Bonivento se pokusí diváky přesvědčit o tom, že Pantani nikdy nedopoval. Na scénáři bude spolupracovat s novinářem píšícím o cyklistice Pierem Bergonzim a bývalým závodníkem Davidem Cassanim, který patřil k Pantaniho nejlepším přátelům.

"Rád bych diváky přivedl k myšlence, že se Pantani nikdy dopingem neprovinil, že byl nevinný. Bohužel důkazy se našly až po jeho smrti," řekl režisér. Bergonzi se prý důkladně Pantaniho příběhem zabýval - do všech tajů chtěl proniknout, ještě než odejde do důchodu.

Právě z jeho pohledu bude Pantaniho život vyprávěn a novináře ztvární italský herec Giancarlo Giannini. Komu režisér svěří roli Pantaniho, vítěze Tour de France i Gira d'Italia, se zatím neví.

ČTK

Zrušit