Rubriky:

Cyklistika

Camenzinda po dopingu odevšad vyhodili, tak ukončil kariéru

10. srpna 2004 16:37 - LUZERN

Švýcarský cyklista Oscar Camenzind se rozhodl ukončit kariéru. Důvod byl prostý - poté, co se provalila jeho dopingová aféra, vyhodili bývalého mistra světa ze stáje Phonak i olympijské nominace. 33letý závodník vinu přiznal a nežádal o analýzu vzorku B. "Nedařilo se mi, chtěl jsem mít zase slušné výsledky," vysvětlil své důvody. "Bylo to hloupé," dodal.

 

www.math.ethz.ch

Camenzind měl pozitivní test na zakázanou látku EPO, která zlepšuje okysličování krve, 22. července při namátkové kontrole. Výsledek zkoušky byl oznámen v pondělí, následovaly vyhazovy. Švýcarská cyklistická federace místo něho nominovala Gregoryho Rasta, který už dorazil do Atén. Jeho start ještě musí schválit Mezinárodní olympijský výbor.

Zkušený cyklista požádal o odpuštění stáj Phonak, mladé závodníky, pro které byl vzorem, a všechny fanoušky. "Přestože pro to neexistuje žádná omluva, chci se všem omluvit," napsal na své internetové stránce cyklista.

Nejslavnější okamžik kariéry zažil Camenzind před šesti lety, kdy se stal v nizozemském Valkenburgu mistrem světa v silničním závodu.

ČTK, Sport.cz

Zrušit