Stáj US Postal na Vueltě vyhrála časovku družstev

LEÓN

Stáj US Postal zahájila cyklistický závod Kolem Španělska stejně jako na Tour de France vítězstvím v časovce družstev. Tým, v němž roli lídra převzal po odpočívajícím Lanci Armstrongovi další Američan Floyd Landis, na trati dlouhé 27,7 kilometru porazil o více než půl minuty německý T-Mobile s Tomášem Konečným. Třetí místo obsadila domácí stáj Banesto.

Start do Vuelty se naopak vůbec nevydařil týmu obhájce titulu Roberta Herase. Stáj Liberty Seguros, v níž Herasovi pomáhají i Jan Hruška a René Andrle, měla na trati problémy a obsadila až osmé místo se ztrátou takřka minuty a půl na US Postal. Do cíle dorazilo pohromadě jen šest z devíti jezdců stáje, odpadli Hruška i Andrle a dojeli až pět a půl minuty za ostatními.

Jako první se do žlutého trikotu vedoucího jezdce oblékl Landis, který proťal cílovou pásku jako první z vítězného týmu. Tomáš Konečný se ve skupině stáje T-Mobile držel na třetím místě a v průběžném pořadí je desátý.

V neděli na závodníky hned čeká nejdelší etapa letošního ročníku, která je na 207 kilometrech zavede z Leónu do Burgosu. Po 21 etapách Vuelta vyvrcholí 26. září v Madridu.

Výsledky:
1. US Postal (Landis, Barry, Peňa, Beltran, Zabriskie, Joachim, Van Heeswijk) 30:45 min., 2. T-Mobile (Konečný) -31, 3. Banesto -56, 4. Kelme -58, 5. Phonak -1:01, 6. CSC-Team -1:24, 7. Fassa Bortolo -1:25, 8. Liberty Seguros (Andrle, Hruška) -1:28, 9. Saeco -1:38, 10. Relax-Bodysol -1:41.
Průběžné pořadí:
1. Landis (USA) 30:45 min., 2. Barry (Kan.), 3. Peňa (Kol.), 4. Beltran (Šp.), 5. Zabriskie (USA), 6. Joachim (Luc.), 7. Van Heeswijk (Niz.) všichni stejný čas, 8. Zabel (Něm.), 9. Vinokurov (Kaz.), 10. Konečný všichni -31, ...168. Andrle, 169. Hruška (všichni ČR) oba -5:25