Petacchi vyhrál ve spurtu nad Zabelem

Druhou etapu letošní Vuelty vyhrál Ital Alessandro Petacchi, když byl v neděli vzávěrečném spurtu rychlejší než Erik Zabel, pro kterého závěr rozjížděl i Tomáš Konečný. Petacchi už tak vyhrál v závodě Kolem Španělska celkově osmou etapu. V průběžném pořadí nadále vede Nizozemec Max van Heeswijk, jenž v sobotu vyhrál s týmem US Postal úvodní časovku družstev.

Nejdelší etapa letošní Vuelty, dlouhá 207 kilometrů, nepřinesla příliš pokusů o samostatné úniky, o vzrušení se ale pravidelně staraly souboje na sprinterských prémiích, na nichž sbíral bonifikace Van Heeswijk. Na 76. kilometru se od pelotonu odpoutali Ricardo Serrano a Bram Tankink, kteří si postupně vypracovali náskok až téměř šesti a půl minuty. Čtyřicet kilometrů před cílem je ale hlavní pole zase pohltilo.

Z českých cyklistů se dnes nejlépe umístil Tomáš Konečný z týmu T-Mobile, který obsadil 23. místo. V průběžném pořadí se posunul na deváté místo, hned za Zabela.

Vuelta- 2. etapa (207 km):
1. Petacchi (It.) 5:02:05 hod., 2. Zabel (Něm.), 3. Freire (Šp.), 4. O'Grady (Austr.), 5. Horrillo (Šp.), 6. Bonomi (It.), 7. Cruz (USA), 8. Zanotti (It.), 9. Pütsep (Est.), 10. Isasi (Šp.), ...23. Konečný, 107. Andrle, 125. Hruška (všichni ČR) všichni stejný čas.
Průběžné pořadí:
1. Van Heeswijk (Niz.) 5:32:44, 2. Joachim (Luc.) -2, 3. Landis (USA), 4. Barry (Kan.), 5. Beltran (Šp.), 6. Peňa (Kol.), 7. Zabriskie (USA) všichni -6, 8. Zabel -25, 9. Konečný, 10. Botero (Kol.) oba -37, ...163. Andrle, 164. Hruška oba -5:31.