Vedení na Vueltě drží Heras, etapu vyhrál Cardeňas

LA COVATILLA (Španělsko)

Kolumbijský cyklista Felix Cardeňas zvítězil v sedmnácté etapě Vuelty. Na bezmála 170 kilometrech o devětadvacet vteřin porazil druhého Španěla Santiaga Pereze. Třetí dojel s přibližně minutovým odstupem další domácí závodník Roberto Heras, který udržel vedení v celkové klasifikaci závodu.

Na druhou příčku se posunul Santiago Perez, protože dosud druhý Alejandro Valverde v dnešní náročné etapě ztratil více než tři minuty. Naopak sedmadvacetiletý Perez měl v závěrečném stoupání dostatek sil. Předstihl i trápícího se Herase a dojel si pro druhé místo.

Cardeňas se hned v prvních kilometrech dnešní etapy společně s dalšími pěti cyklisty odpoutal od hlavního pole a jako jediný dokázal dlouhý únik dotáhnout do konce.

Celkovým pořadím závodu může zamíchat i čtvrteční téměř 200 kilometrů dlouhá osmnáctá etapa, v jejímž průběhu na závodníky čekají dvě stoupání nejvyšší kategorie. Po dalších dvou etapách Vuelta v neděli vyvrcholí časovkou jednotlivců v Madridu.