Rubriky:

Cyklistika

Bárta triumfoval v časovce a vyhrál závod Coppiho a Bartaliho

24. března 2012 16:25 - Crevalcore

Český cyklista Jan Bárta se v Itálii stal celkovým vítězem pětietapového závodu Mezinárodní týden Coppiho a Bartaliho. Sedmadvacetiletý člen německého týmu NetApp triumfoval díky výhře v závěrečné časovce.

Bárta, dvojnásobný vicemistr republiky v jízdě proti chronometru, byl před čtrnáctikilometrovou rovinatou časovkou průběžně čtvrtý. Poslední etapu vyhrál o čtyři sekundy před Italem Adrianem Malorim a oslavil první vítězství od roku 2009, kdy ovládl jednu etapu v závodě Kolem Rakouska.

Triumf v časovce zároveň kyjovskému rodákovi Bártovi pomohl k celkovému vítězství. Úspěch týmu, jenž letos dostal premiérovou pozvánku na Giro d'Italia, podpořil druhým místem Polák Bartosz Huzarski. Dosavadní průběžný lídr na svého stájového kolegu Bártu ztratil v konečném pořadí 13 sekund. Třetí s odstupem 21 sekund skončil domácí Diego Ulissi.

Bárta, jenž s NetAppem vyhrál v Itálii i časovku družstev, se tak přiřadil k mistrům světa Cadelu Evansovi, Paolu Bettinimu nebo vítězům Gira Michele Scarponimu a Damianu Cunegovi, kteří závod pojmenovaný po italských legendách Ginovi Bartalim a Faustovi Coppim vyhráli před ním.

Cyklistický etapový závod Mezinárodní týden Coppiho a Bartaliho - 5. etapa (časovka 14,3 km): 
1. Bárta (ČR) 16:46
2. Malori -4
3. Garzelli -10
4. Moser -12
5. Reda -13
6. De Marchi (všichni It.) -21
Konečné pořadí:  
1. Bárta 14:00:21
2. Huzarski (Pol.) -13
3. Ulissi (It.) -21
4. Garzelli -26
5. Reda -29
6. Voss (Něm.) -30

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika