Sánchez pro sebe v časovce rozhodl závod Kolem Baskicka

Oňati

Etapový závod Kolem Baskicka vyhrál španělský cyklista Samuel Sánchez, který o svém triumfu rozhodl v závěrečné časovce. Olympijský vítěz v závodu s hromadným startem dnes zajel v Oňati na 19 km dlouhé trati nejrychlejší čas a posunul se do čela z druhé pozice, na které ztrácel po pěti etapách devět sekund na krajana Joaquína Rodrígueze.

Španělský cyklista Samuel Sanchez se raduje z vítězství v závodě Kolem Baskicka.

Závod WorldTour vyhrál Sánchez nakonec s náskokem 12 sekund před Rodríguezem, který skončil v časovce v dešti šestý. Oba v průběhu závodu vybojovali dvě etapová prvenství.

Druhé místo dnes v jízdě proti chronometru obsadil se ztrátou šesti sekund Nizozemec Bauke Mollema, třetí byl úřadující mistr světa v časovce Němec Tony Martin.

Cyklistický závod Kolem Baskicka (WorldTour) - 6. etapa (časovka na 18,9 km):
1. S. Sánchez (Šp.) 28:48, 2. Mollema (Niz.) -6, 3. Martin (Něm.) -7, 4. Pinotti -15, 5. Cunego (oba It.) -16, 6. Rodríguez (Šp.) -21.
Konečné pořadí: 1. S. Sánchez 20:58:15, 2. Rodríguez -12, 3. Mollema -42, 4. Cunego -47, 5. Martin -54, 6. Nordhaug (Nor.) -1:03.