Cyklista Galimzjanov měl pozitivní test na EPO, může přijít o OH

MOskva

Ruský cyklista Denis Galimzjanov má dočasně zastavenou činnost, protože měl při mimosoutěžní dopingové kontrole 22. března pozitivní nález na erythropoietin (EPO). Za krevní doping mu hrozí až dvouletý trest.

Dopingová laboratoř

Pětadvacetiletý sprinterský specialista má možnost požádat o analýzu vzorku B. O jeho osudu rozhodne ruská cyklistická federace. Galimzjanov na sebe loni upozornil vítězstvím v závodu Paříž-Brusel a etapovým triumfem v podniku Kolem Pekingu, kde vyhrál bodovací soutěž. Na mistrovství světa skončil jedenáctý. Očekávalo se, že bude v tříčlenné ruské nominaci na olympijské hry v Londýně.

Galimzjanov závodí od roku 2008 za stáj Kaťuša, jejíž další člen Alexandr Kolobněv byl na loňské Tour de France pozitivně testován na diuretikum hydrochlorotiazid. Sportovní arbitrážní soud ho však nedávno obvinění z dopingu zbavil s tím, že pozitivní test byl ovlivněn jeho dlouhodobými zdravotními problémy.