Cyklista Kreuziger dojel ve druhé etapě Kolem Romandie desátý

Moutier

Český cyklista Roman Kreuziger obsadil ve druhé etapě závodu Kolem Romandie desáté místo. Do cíle 149 km dlouhé etapy dojel ve stejném čase jako vítězný Jonathan Hivert z Francie a v průběžném hodnocení patří pětadvacetiletému jezdci nadále 28. příčka.

Český cyklista Roman Kreuziger v dresu Astany.

V čele celkové klasifikace je vítěz předchozí etapy Brit Bradley Wiggins, který dnes dojel na 42. místě. Jeho týmový kolega Australan Michael Rogers na něj na druhém místě ztrácí sedm vteřin, vítěz závodu Kolem Romandie z roku 2009 Kreuziger zaostává na 28. místě o 19 vteřin.

Cyklistický etapový závod Kolem Romandie - 2. etapa (149,1 km):
1. Hivert (Fr.) 3:48:11, 2. Costa (Portug.), 3. L. Sánchez (Šp.), 4. Meersman (Belg.), 5. Hesjedal (Kan.), 6. Nizzolo (It.), ...10. Kreuziger (ČR) všichni stejný čas.
Průběžné pořadí: 1. Wiggins (Brit.) 8:42:02, 2. Rogers (Austr.) -7, 3. Mollema, 4. Clement (oba Niz.) oba -9, 5. Talansky (USA), 6. L. Sánchez oba -11, ...28. Kreuziger -19.