Kreuziger skončil v generálce na Giro v Romandii šestýKreuziger skončil v generálce na Giro v Romandii šestý

Cyklista Roman Kreuziger se prosadil v závěrečné časovce závodu Kolem Romandie na páté místo a celkově skončil o příčku horší. V závěrečný den generálky na Giro d'Italia si tak polepšil o čtrnáct míst, na vítězného Brita Bradleyho Wigginse ztratil v šestietapové prověrce bez jedné sekundy minutu.

Český cyklista Roman Kreuziger v dresu Astany.

Wiggins ztrácel před časovkou v okolí lyžařského střediska Crans Montany devět sekund na vedoucího Španěla Luise Leóna Sáncheze, jenže nadělil mu téměř minutu a půl. Britský favorit měl přitom potíže s kolem a nedlouho po startu ho musel vyměnit.

Vítěz závodu v Romandii z roku 2009 Kreuziger na 16,5 kilometrech ztratil na Wigginse 40 sekund. Hlavní vrchol sezony Giro, na němž chce zaútočit na stupně vítězů, začne za necelý týden v sobotu. Původně si chtěl český jezdec stáje Astana ještě předtím v rámci přípravy některé nejtěžší etapy projet.