Rubriky:

Cyklistika

Dva dny před startem Gira byl Scarponi vyhlášen loňským vítězem

3. května 2012 19:19 - Herning

Dva dny před startem cyklistického Gira d'Italia byl jako vítěz loňského ročníku vyhlášen Alberto Scarponi a v místě sobotního startu dánském Herningu také převzal růžový trikot. S touto tradiční cenou před rokem pózoval fotografům Alberto Contador, španělský cyklista však o titul dodatečně přišel kvůli dopingové kauze.

Scarponi byl vloni v cíli druhý s více než šestiminutovou ztrátou, nakonec ale dvaatřicetiletý Ital letos pojede v pozici obhájce prvenství.

"Raději bych Giro vyhrál na silnici, ale nemohu popřít, že je to velmi emocionální," řekl Scarponi při slavnostním ceremoniálu. Trikot, který převzal od ředitelů závodu Michele Acquaroneho a Maura Vegniho, na sebe ale neoblékl a pouze jej držel v rukou.

Contador přišel o vítězství po únorovém verdiktu sportovní arbitráže CAS v jeho dopingovém případu z roku 2010, kdy byl pozitivně testován při Tour de France. Byl mu zpětně udělen dvouletý trest a všechny jeho výsledky dosažené po pozitivním testu byly anulovány. Trest mu vyprší 5. srpna.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika