Rubriky:

Cyklistika

The Times: Kdo je vlastně Řepka?

17. března 2003 15:33 - PRAHA

Obránce Tomáš Řepka nemá v londýnském West Hamu na růžích ustláno. Patří k nejtrestanějším hráčům celé Premiere League, v letošním ročníku nasbíral devět žlutých karet, jednu červenou, hádá se s rozhodčími i s vedením klubu. Londýnské Timesy se postavě českého reprezentanta věnovaly v rozsáhlém profilu.

 

Archiv

Kdo je pravý Řepka, ptá se autor článku Nick Szczepanik. Tvrdý a klidný "drsoň" z druhé poloviny loňské sezóny, nebo ta bezhlavá slepice vyloučená v řadě utkání? The Times zároveň připomínají, že Řepka byl pro West Ham historicky nejdražším nákupem, když z Fiorentiny před dvěma lety přestupoval do Anglie za 5,5 milionu liber. V té době měl transfer dobrý zvuk, West Ham byl v anglické lize sedmý a v domácích zápasech jej zdobila nejlepší defenziva, píší The Times. "Chtěl bych mít v mužstvu dva nebo tři Řepky," rozplýval se trenér West Hamu Glenn Roeder.

Letošní sezóna však pro Řepku začala špatně, list připomíná neshody Řepky s brankářem Davidem Jamesem po výhře s West Bromwichem, hádky s rozhodčími a dokonce i vlastními fanoušky. Vyrojily se i nepodložené spekulace o tom, že Řepka dokonce odmítl v poločase pokračovat v zápase s Leedsem. Také koučovi Roederovi došla trpělivost, před koncem loňského roku řekl: "Pro Tomáše Řepku neexistuje omluva."

Blýská se na lepší časy?

Přes všechny letošní Řepkovy problémy se objevují signály, že se český obránce vrací do správných kolejí, domnívá se list. Pomohla mu prý nedávná vynucená čtyřzápasová pauza za karty. "Dostal jsem čas uklidnit se a teď musím říci, že to pro mě byla nejlepší věc," přiznává se Řepka. "S červenými a doufám i se žlutými kartami je konec. Vím, že můj fotbal je agresivní, ale už nebudu mluvit s rozhodčími," řekl The Times český obránce.

Pauza pravděpodobně Řepkovi opravdu pomohla, v posledním zápase na hřišti Evertonu West Ham uhrál bezbrankovou remízu a Řepka se dokonce ocitl v sestavě kola. Nový přístup se vyplatil jak Řepkovi, tak klubu, domnívají se The Times. Pokud však West Ham z nejvyšší soutěže sestoupí, asi se český hráč s klubem rozloučí.

Německo: Češi hráli jen průměrně

Podle hodnocení odborného časopisu Kicker se čeští fotbalisté ve víkendovém kole bundesligy předvedli jen v průměrné formě. Na trávník se navíc dostalo pouze devět hráčů, další chyběli kvůli zranění, případně kvůli disciplinárnímu trestu, někteří utkání svých celků jen příhlíželi z lavičky náhradníků.

Nejlépe v hodnocení vyšel Michal Kovář, který se vrátil do základní sestavy a zahrál podle redaktorů Kickeru na trojku. O půl bodu hůře byli hodnoceni Vratislav Lokvenc (Kaiserslautern) a Tomášové Votava (Mnichov 1860) a Ujfaluši (Hamburk), na čtyřku podle Kickeru zahráli v přímém souboji Jan Koller (Dortmund) a Jiří Štajner (Hannover). Nejhůře dopadli norimberští spoluhráči Marek Nikl (4,5) s Davidem Jarolímem (5), pětku ve stupnici bodování od jedničky do šestky, kde jednička je nejvyšší, dostal také Robert Vágner (Chotěbuz).

ČTK, Novinky

Zrušit