Rubriky:

Cyklistika

Kreuziger se po osmé etapě Gira posunul na čtvrté místo

13. května 2012 17:40 - Lago Laceno

Český cyklista Roman Kreuziger se po kopcovité osmé etapě Gira d'Italia posunul už na čtvrté místo průběžného pořadí. Na lídra závodu Rydera Hesjedala z Kanady ztrácí 35 sekund.

 

Alessandro Garofalo, Reuters

Etapu vyhrál po sólovém úniku domácí cyklista Domenico Pozzovivo. Devětadvacetiletý člen týmu Colnago zaútočil necelých sedm kilometrů před cílem ve stoupání a do cíle v Lago Laceno dojel po 229 km s náskokem 23 sekund. "Byl nejlepší. Něco na nás najel, ale rozhodně to nebylo tím, že by ostatní vyčkávali. Byl silný, tak nastoupil a vyšlo mu to," uvedl na svém oficiálním webu Kreuziger.

Druhý skončil Španěl Beňat Intxausti, jenž se vydal sám za Pozzovivem. Spurt hlavní skupiny s většinou favoritů včetně Kreuzigra vyhrál jiný Španěl Joaquín Rodríguez a díky osmisekundové bonifikaci za třetí místo se přiblížil Hesjedalovi na devět sekund.

Kreuziger dojel ve skupině s odstupem 27 sekund na sedmnácté pozici. V průběžném pořadí je před ním ještě jeho italský kolega z týmu Astana Paolo Tiralongo, který vyhrál sobotní etapu.

Své čtvrté místo v průběžném pořadí Kreuziger nepřeceňuje. "Nic to neznamená, Giro je ještě dlouhé. Máme za sebou teprve první týden a můžeme být spokojeni. Urvali jsme skvělé třetí místo v týmové časovce, Tiralongo vyhrál sobotní etapu a prezentujeme se tady ve velmi dobrém světle," řekl šestadvacetiletý cyklista, jenž obhajuje páté místo z minulého ročníku.

Druhý český účastník Gira Jan Bárta dnes dojel do cíle s odstupem pěti a půl minuty na 63. pozici a celkově je třiapadesátý.

Cyklistický etapový závod Giro d'Italia - 8. etapa: Sulmona - Lago Laceno (229 km):
1. Pozzovivo (It.) 6:06:05, 2. Intxausti -23, 3. Rodríguez (oba Šp.), 4. De Gendt (Belg.), 5. Cataldo, 6. Caruso, 7. Brambilla (všichni It.), 8. Huzarski (Pol.), 9. Rujano (Venez.), 10. Gadret (Fr.), ...17. Kreuziger všichni -27, 63. Bárta (oba ČR) -5:24.
Průběžné pořadí: 1. Hesjedal (Kan.) 32:23:25, 2. Rodríguez -9, 3. Tiralongo (It.) -15, 4. Kreuziger, 5. Intxausti oba -35, 6. Basso (It.) -40, 7. Caruso -45, 8. Cataldo -46, 9. F. Schleck (Luc.) -48, 10. Capecchi (It.) -52, ...53. Bárta -6:18.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika