Bikeři Nash a Kulhavý obsadili druhé místo v závodě SP La Bresse

La Bresse

Čeští bikeři Kateřina Nash a Jaroslav Kulhavý obsadili shodně druhou pozici v závodě Světového poháru v cross country v La Bresse. Mistr světa Kulhavý zopakoval ve Francii týden starý výsledek z Nového Města na Moravě, Nash si dojela pro životní umístění v seriálu.

Kateřina Nash projíždí cílem závodu Světového poháru v Novém Městě.

Úspěšná cyklokrosařka mohla dokonce pomýšlet i na vítězství, protože dlouho jela v čele závodu. V závěrečném sjezdu posledního okruhu však čtyřiatřicetiletá jezdkyně dvakrát upadla a pro první triumf v SP od roku 2008 si dojela Norka Gunn Rita Dahleová-Flesjaaová. Česká bikerka na ni ztratila 16 sekund, třetí byla domácí Julie Bressetová.

Druhé místo bylo pro Nash nejlepším výsledkem v kariéře. Jejím maximem ve Světovém poháru byla opakovaně třetí příčka, kterou vybojovala i před týdnem na Vysočině.

"Nepřemýšlela jsem o tom, že bych mohla poprvé v životě vyhrát, cítila jsem se prostě dobře. Ale pak, skoro dole, se stala chyba - uklouzlo mi přední kolo. Ani nevím, jak se to přihodilo, Gunn Rita mě předjela a jela jsem pak za ní. Šla jsem bohužel za chvíli znova, vylítla jsem do křoví. To jsem prostě já, to se může stát jenom mě," řekla Nash serveru mtbs.cz. "Jsem ale ráda, že jsem si dokázala, že vyhrát svěťák je v mých silách."

Kulhavý si dojel pro druhé umístění na stupních vítězů za sebou navzdory pomalejšímu úvodu. Po zaváděcím kole byl dokonce šestnáctý, postupně se však propracovával vpřed a dokonce nebyl daleko od vítězství. Do té doby suverénně vedoucí Julien Absalon šel v závěrečném sjezdu přes řidítka, ale přiblížit se na víc než sedm sekund Kulhavému nedovolil.

Olympijský vítěz z Atén a Pekingu, jenž v Novém Městě nedokončil, si na domácí půdě připsal druhé vítězství v sezoně. Třetí s odstupem 40 sekund skončil Švýcar Ralph Näf.

Průběžné vedení v SP si udržel jeho krajan Nino Schurter, Kulhavý je stále třetí. Mezi ženami patří Nash šestá pozice.

SP horských kol v La Bresse (Francie) - cross country:
Ženy:
1. Dahleová-Flesjaaová (Nor.) 1:39:57, 2. Nash (ČR) -16, 3. Bressetová (Fr.) -55, 4. Pendrelová (Kan.) -1:12, 5. Wloszczowská (Pol.) -2:22, 6. Gouldová (USA) -2:46, ...29. Huříková -11:21, 45. Havlíková -17:02, 56. Veselá (všechny ČR) -1 kolo.
Průběžné pořadí (po 4 ze 7 závodů):
1. Bressetová 750 b., 2. Pendrelová 690, 3. Wloszczowská 670, 4. Dahleová-Flesjaaová 538, 5. Battyová (Kan.) 515, 6. Nash 509, ...28. Huříková 181, 63. Havlíková 38, 75. Veselá 12, 77. Šulcová (všechny ČR) 10.
Muži: 1. Absalon (Fr.) 1:37:33, 2. Kulhavý (ČR) -7, 3. Näf -40, 4. Vogel -1:24, 5. Giger -1:41, 6. Sauser (všichni Švýc.) -2:08, ...42. Spěšný -10:16, 88. Sáblík -2 kola, Škarnitzl, Novák (všichni ČR) oba nedokončili.
Průběžné pořadí (po 4 ze 7 závodů): 1. Schurter 700 b., 2. Absalon 650, 3. Kulhavý 625, 4. Stander (JAR) 568, 5. Fumic (Něm.) 470, 6. Giger 440, ...38. Spěšný 124, 43. Škarnitzl 104, 48. Novák 91, 54. Ulman 68, 62. Sáblík 42, 76. Hynek (všichni ČR) 20.