Rubriky:

Cyklistika

VIDEO: Kreuziger kritiku šéfa nekomentuje. Až budu jinde, říká a dál se potýká s křečemi

24. května 2012 19:34 - Vedelago

Výbuch Romana Kreuzigera ve středeční horské etapě Gira a konec nadějí na solidní celkové umístění hodně rozlítil sportovního ředitele cyklistického týmu Astana Guiseppe Martinelliho. Do českého lídra se pořádně pustil. Šestadvacetiletý Kreuziger kritická slova samozřejmě zaregistroval, vyjadřovat se k nim však nechce. Alespoň do doby, než barvy kazašské stáje opustí. Což s velkou pravděpodobností bude už letos...

„Udělali jsme všechno, co bylo v našich silách, abychom ho dostali na Giro ve formě. Zdálo se, že by mu tenhle závod mohl sedět. Teď je na něm, aby udělal nějaké změny v přípravě nebo ve způsobu, jak závodí. Prostě něco určitě není v pořádku," vykládal novinářům Martinelli, který je v hierarchii sportovních ředitelů stáje jedničkou. I on však podléhá kazašským chlebodárcům týmu a je více než jasné, že tato slova vypustil do světa hlavně proto, aby si sám zachránil židli.

Více o kritice Kreuzigera čtěte zde.

„Když ztratil přes deset minut, mluví to za vše. Nevím, co víc k tomu říkat. Jedině on ví, co bylo špatně," cituje Martinelliho server Cycling Weekly. „Roman potřebuje změnu, protože zatím se mu nedaří splnit, v co doufal. Ve všech směrech. Tohle je absolutní pravda, tak to prostě je," nebral si servítky Martinelli.

Kreuziger jeho slova zaregistroval, ale válku s bossem přes média zatím vyvolat nechce. „Jestli na to budu reagovat, tak až někde jinde," prohlásil po včerejší etapě. V Astaně mu končí smlouva a je velmi pravděpodobné, že tuto formaci po dvou letech opustí.

Zamíří do Omegy?

Ale pro jeho další angažmá bylo dost důležité, jak zajede Giro. „Uvidíme, co přinesou následující týdny a měsíce," nechtěl být konkrétní. Spekuluje se o zájmu gigantu Omega Pharma-Quick Step, jehož spoluvlastníkem je český miliardář Zdeněk Bakala. Tam by se však o pozici lídra dělil s více lidmi a neměl by zdaleka tak dominantní postavení jako nyní v Astaně.

Kreuziger chtěl mít o své budoucnosti jasno krátce po Giru, teď je možné, že bude muset trochu déle čekat. „Z úhlu nové smlouvy je Giro samozřejmě hodně důležité," řekl už před startem.

Křeče jej braly i ve čtvrteční etapě

Důvod krize v první královské etapě neznal ani ve čtvrtek. „Křeče mě braly ještě v noci, pořádně jsem nespal. A i když dnešní etapa nebyla profilově nijak náročná, po prvních dvaceti kilometrech jsem zase dostal křeče. V rámci možností jsem to odjel, ale kdybych se měl takhle blbě cítit i zítra, tak tu etapu asi nedokončím. Fakt nevím, co se se mnou děje. Bolí mě svaly, snažíme se na to přijít s masérem. Ale asi to pořádně dokážeme zanalyzovat až po Giru," prozradil Kreuziger.

„Teď to všechno pořád vstřebávám a je to na palici. Hlava je základ úspěchu a není jednoduchý se po tom všem koncentrovat," dodal.

Jan Krůta, Právo

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika