Sáblíková neobhájila titul v časovce, prohrála s Machačovou

Púchov

Rychlobruslařská hvězda Martina Sáblíková po dvou letech přišla o titul domácí mistryně v cyklistické časovce. Na společném šampionátu se Slováky v Púchově dnes prohrála s dráhařskou specialistkou Jarmilou Machačovou o 19 sekund a získala stříbro.

Česká rychlobruslařka a cyklistka Martina Sáblíková vybojovala druhé místo na Mistrovství ČR a Slovenska v silniční cyklistice v Púchově.

Profil časovky byl ve srovnání s posledními dvěma lety u Šumperku i Kyjova méně vlnitý a také delší. Trasa z Púchova údolím Váhu a zpět na náměstí měřila 30,8 kilometru. Dvojnásobná olympijská vítězka Sáblíková letos na kole nestrávila tolik času jako v minulosti a na Machačovou od začátku ztrácela.

Na prvním mezičase obě cyklistiky dělily dvě a půl vteřiny, pak ale Machačová začala náskok zvyšovat a na druhém měla na Sáblíkovou k dobru už 16 sekund. Bronz získala Pavlína Šulcová, před nejlepší Slovenku Alžbetu Pavlendovou se dostalo celkem pět českých závodnic.

Sáblíková se na domácím šampionátu představí i v hromadném závodu, v němž bude v sobotu rovněž útočit na zlatý hattrick. Muži absolvují časovku ve čtvrtek, čeká je 39 kilometrů.

Mistrovství ČR a Slovenska v silniční cyklistice v Púchově - časovka:
Ženy (30,8 km): 1. Machačová (Dukla Praha) 43:50,36, 2. Sáblíková (Nowis Team) -18,96, 3. Šulcová (Merida Biking Team) -1:20,63, 4. Hranaiová (Bigla Cycling Team) -1:43,49, 5. Růžičková (Michela Fanini Record Rox) -2:38,11, 6. Pavlendová (SR) -3:13,68.
Junioři (30,8 km): 1. Schlegel (Favorit Brno) 40:31,03, 2. Daško (SR) -23,72, 3. Doležel (Kovo Praha) -43,01.
Juniorky (19,5 km): 1. Mondlová (Ski Klub Šumava) 29:40,22, 2. Hlubinková -55,46, 3. Parolková (obě Moravec Benešov) -1:10,64.