Rubriky:

Cyklistika

Kreuziger chtěl na olympiádu Štybara, ale jede Bárta. Oba se do nominovaného pustili

24. června 2012 21:55 - Púchov/Praha

Na olympiádě v Londýně bude Česko reprezentovat v silniční cyklistice dvojice Roman Kreuziger (Astana), Jan Bárta (NetApp). Nominaci schválilo po mistrovství republiky prezídium Českého svazu cyklistiky. Mimo hru tak zůstal Zdeněk Štybar.

 

Michal Červený, www.mtbs.cz

Kreuziger si nominaci vyjel jako nejlepší Čech v žebříčku ProTour (10.), Bárta z druhodivizní německé formace má zase nejlepší postavení v klasifikaci Europe Tour (8.). Kreuziger by raději nastupoval do olympijského závodu se Štybarem. „Myslím, že i na mistrovství republiky bylo vidět, kdo z adeptů na olympiádu je a není schopen si pomoci," narážel nejlepší český profesionál na Bártu.

„Štybar sice jezdí na silnici relativně krátce, ale má v pelotonu perfektní přehled. S ním bychom si stoprocentně pomohli, ale s Bártou je to nemožné," tvrdil Kreuziger po mistrovském závodě.

Když však včera večer svaz oznámil nominaci, přijal to s nadhledem. „Respektuji jejich verdikt, já o tom nerozhoduji. Olympiáda byla mým velkým cílem už na začátku sezóny. Jsem rád, že jsem se tam nominoval a poperu se o co nejlepší výsledek," dodal.

Štybar přijal verdikt s rozpaky, olympiáda byla jeho velkým snem. „Hodně to bolí. Věděl jsem, že bych potřeboval skončit v top 3, což se nepovedlo. Myslím, že jsme s Kreuzigerem, Raboněm, bratry Velitsovými a Saganem udělali skvělý závod. Ale mrzí mě, že tam byli i takoví, kteří se mi smáli do tváře a vůbec o nic se nesnažili. Mám na mysli pana Bártu, který jede na olympiádu," pustil se do Bárty i Štybar. „Zažívám velké zklamání, musím prostě na svůj velký sen zapomenout," dodal.

hok, Právo

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika