Rubriky:

Cyklistika

Cancellara na Tour končí. Chce být s manželkou u porodu

12. července 2012 12:32 - Albertville

Tour de France pokračuje bez vítěze prologu Fabiana Cancellary. Švýcarský časovkářský specialista dnes ze slavného cyklistického závodu před jedenáctou etapou odstoupil a odjel domů, aby mohl být se svou ženou, která očekává narození druhého potomka.

 

Bogdan Cristel, Reuters

"Nejsem jenom cyklista, ale také manžel a otec s druhým dítětem na cestě. Přál jsem si být u porodu. Takováhle 'trofej' je důležitější než etapové vítězství na Tour nebo olympijská medaile," uvedl jednatřicetiletý Cancellara v prohlášení stáje RadioShack.

Ve žlutém jel šest dní

Čtyřnásobný mistr světa v časovce ovládl prolog Tour v Lutychu a ve žlutém trikotu lídra závodu vydržel šest dní. V další časovce v deváté etapě skončil třetí, jízda proti chronometru je na programu ještě v předposlední den závodu. Do ní už Cancellara nezasáhne. Místo toho se bude věnovat rodině a chystat se na olympijské hry, kde bude obhajovat zlato v časovce a stříbro v závodě s hromadným startem.

V celkovém pořadí byl Cancellara po deseti etapách na 52. místě se ztrátou 38:44 minuty na vedoucího Brita Bradleyho Wigginse.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika