Rubriky:

Cyklistika

Za nudnou Tour podle Wigginse stojí úspěšný boj s dopingem

22. července 2012 15:13 - Paříž

Britský cyklista Bradley Wiggins souhlasí s kritiky, že letošní Tour de France není pro fanoušky příliš napínavá. Podle jezdce stáje Sky, který si v sobotní časovce prakticky zajistil triumf ve slavném závodu, to je však důkaz úspěšného boje s dopingem.

 

Stephane Mah, Reuters

"Lidé asi čekali 220 km dlouhé samostatné úniky v horách, ale ty už nejsou realistické," citovala Wigginse agentura AP. "Byly krásné, kouzelné a sám jsem v 90. letech jezdce jako Virenque sledoval v televizi, ale sport se změnil," přidal v narážce na sedminásobného vítěze vrchařské soutěže na Tour, který byl v roce 1998 přistižen při užívání krevního dopingu EPO.

"Myslím, že díky práci Mezinárodní cyklistické unie na Tour zase závodí lidi," uvedl Wiggins. Úspěšný boj s dopingem podle něj dokázala řada nepovedených úniků na letošní Tour. "Pokaždé, když někdo zaútočil, tak (týmový kolega) Mick Rogers říkal: 'Kašli na ně. Stejně to nevydrží'," prohlásil. "Není možné, aby někdo při výkonu pelotonu 450 wattů nasadil v úniku tempo 500 wattů a jel tak po celou dobu dvacetiminutového stoupání. Na to by v sobě musel mít několik litrů krve navíc," dodal.

Proto v dnešní době nevyhrávají Tour odvážné úniky, ale naopak detaily v přípravě. "Pitný režim, chození brzo spát, vlastní kuchař a jídlo. V těchto malých věcech je největší rozdíl," prohlásil.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika