Rubriky:

Cyklistika

König se v závěrečné etapě v Utahu posunul na konečné třetí místo

13. srpna 2012 08:38 - Park City

Českému cyklistovi Leopoldu Königovi se podařil v závěrečné šesté etapě závodu Kolem Utahu útok na stupně vítězů. Čtyřiadvacetiletý člen německého týmu NetApp obsadil v posledním úseku s nejnáročnějším stoupáním závodu a cílem v Park City třetí místo a stejná pozice mu patří i celkově.

König dojel do cíle po závěrečných 123 kilometrech v devítičlenné skupině 49 sekund za vítězem Levim Leipheimerem. Americký cyklista útočil na třetí celkové vítězství v Utahu za sebou, ale ani heroický výkon při sedmnáctikilometrovém stoupání na Empire Pass mu nepomohl výš než na konečnou šestou pozici.

Prvenství si pohlídal Švýcar Johan Tschopp, jenž se oblékl do žlutého díky vítězství v předposlední etapě. Na druhém místě skončil s odstupem 43 sekund domácí Matthew Busche, König byl zpět o dalších šest sekund. "Leo předvedl bojovného ducha a byl ve špičkové formě. Jeho výkony v horách byly úžasné," ocenil českého jezdce manažer jeho týmu Ralph Denk.

Cyklistický etapový závod Kolem Utahu - konečné pořadí po 6. etapě:
1. Tschopp (Švýc.) 21:26:32, 2. Busche (USA) -43, 3. König (ČR) -49, 4. Dombrowski -58, 5. Boswell -1:03, 6. Leipheimer (všichni USA) -1:08.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika