Český pohár horských kol vyhrál sourozenci Škarnitzlovi

Kouty nad Desnou

Olympionik Jan Škarnitzl obhájil celkové vítězství v Českém poháru v cross country horských kol. Ženský seriál vyhrála jeho sestra Jitka. V závěrečném pátém podniku v Koutech nad Desnou se však na stupně vítězů neprosadili.

Český cyklista Jan Škarnitzl

Škarnitzl dojel v sobotu na šestém místě se ztrátou půldruhé minuty na vítězného Rakušana Karla Markta, který porazil o šest sekund druhého Jiřího Friedla. "Věděl jsem, že mám dostatečný náskok a že bych musel skončit až za desítkou, abych o vítězství přišel. Jel jsem z plného tréninku, navíc se mi nepovedl start - spadnul jsem," citoval server mtbs.cz Škarnitzla, jenž byl na OH ve zlatém závodě Jaroslava Kulhavého dvanáctý.

Škarnitzlova sestra Jitka, mistryně republiky v kategorii do 23 let, skončila v Koutech čtvrtá. I svůj čtvrtý start v Českém poháru proměnila ve vítězství Slovenka Janka Števková, která vyhrála o 1:34 minuty před Pavlínou Šulcovou. Loňská vítězka Českého poháru Petra Havlíková byla v sobotu šestá a v konečném pořadí obsadila osmou příčku.

Závěrečný pátý závod Českého poháru v cross country horských kol v Koutech nad Desnou (Šumpersko):
Muži:
1. Markt (Rak.) 1:16:25, 2. Friedl (Rubena Auto-Menčík specialized) -6, 3. Novák (Remerx-Merida team Kolín) -22, 4. Lami (SR) -34, 5. Spěšný (S&H Superior) -54, 6. Škarnitzl (Rubena Auto-Menčík Specialized) -1:34.