Ježek vyhrál časovku a je nejúspěšnějším cyklistou paralympiád

Londýn

Jiří Ježek získal v Londýně zlato v silniční časovce a s jedenácti medailemi je nejúspěšnějším cyklistou v historii paralympijských her. Jeho kolega Jiří Bouška přidal ve stejné třídě C4 v bronz. Česká výprava tak má díky Ježkovi první nejcennější medaili, celkem jich paralympijská reprezentace v Londýně vlastní devět.

Cyklista Jiří Ježek pózuje se zlatou medailí z paralympiády v Londýně.

Sedmadvacetiletý Ježek v časovce na 24 kilometrů na silnici v Brands Hatch obhájil zlato z Pekingu a svojí bilanci z paralympiád si vylepšil na 6-4-1. Cyklista s podkolenní amputací vyhrál v čase 32:59,92 minuty. Druhý byl jeho přemožitel z dráhové stíhačky Carol-Eduard Novak z Rumunska, který na Ježka ztratil sedm sekund. Úspěch Čechů korunoval třetím místem Bouška.

Oba čeští cyklisté se pohybovali v popředí hned od začátku závodu. Ježek vedl už na obou měřených mezičasech, tedy na osmém a 16. kilometru, a Bouška držel rovněž od úvodu bronzovou pozici.

V šestnáctikilometrové časovce třídy C2 skončil Michal Stark šestý a Ivo Koblasa hned za ním.