Rubriky:

Cyklistika

Živě

Už jsem si myslel, že je to ztracené, přiznal mistr světa Cink. Pomohl mu i slon od partnerky

7. září 2012 17:06

Jednadvacetiletý biker Ondřej Cink se stal mistrem světa v cross country mužů do 23 let a v rakouském Saalfeldenu vybojoval největší úspěch kariéry. „Jednu chvíli jsem už si myslel, že je to ztracený, ale dokázal jsem se zmáčknout,“ řekl Cink.

 

Michal Červený/mtbs.cz

Jak se cítíte v duhovém dresu mistra světa?

Zažívám skvělé pocity, jsem hrozně šťastný. Před startem jsem doufal v medaili, ale o titulu jsem teda přesvědčený nebyl.

Jednu chvíli jste ztrácel na vedoucího van der Heijdena z Nizozemska 19 vteřin. Jak vám v tu chvíli bylo?

Říkal jsem si, že je zlato v háji. Ale v pátém kole jsem ho začal dojíždět. Viděl jsem, jak se otáčí dozadu, jde ze sedla. A já jel úplně v pohodě a pořád jsem se mu blížil. Věřil jsem, že ho dojedu. Do posledního kola už jsme najížděli spolu a hned v prvním kopci jsem ho urval.

Co vám blesklo hlavou v cíli?

Byly to krásné okamžiky. Měl jsem toho dost, brečel jsem štěstím. Hned jsem si vzpomněl na vzkaz od přítelkyně Zuzany, který mi nedávno napsala a všude jsem ho vozil s sebou. Na tenhle závod jsem si ho dal do kapsy. Dostal jsem od ní pro štěstí slona na krk a v tom vzkazu je něco v tom smyslu, že mě dovede k titulu mistra světa.

Jak budete slavit?

Zlato se oslavit musí. Už si to můžu dovolit, byl to pro mě poslední důležitý závod v sezóně.

Kolik procent z vašeho zlata patří trenérovi Milanovi Spěšnému?

Vděčím mu za hodně, má na něm velkou zásluhu. Od začátku, co spolu pracujeme, jde moje forma nahoru. Pořád je to ještě závodník a má obrovské zkušenosti. A na mé výkonnosti je to hodně znát.

Jak daleko je od dresu mistra světa do 23 let daleko k tomu nejprestižnějšímu?

Je to můj velký sen, jednou bych se o něj chtěl porvat. Ale čeká mě ještě spousta práce.

Jan Krůta, Saalfelden, Sport.cz, Právo

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.