Rubriky:

Cyklistika

Huříková je zpátky. Po fackách jsem se zase našla, říká

8. září 2012 14:11 - Saalfelden

Bývala obrovským talentem. V roce 2005 získala bikerka Tereza Huříková titul juniorské mistryně světa, několikrát se umístila v první desítce na Světovém poháru. Jenže poslední dobou se trochu vytratila do pozadí. Mnozí už ji odepsali, ale ona se dokázala zvednout. Dnes skončila 25letá česká reprezentantka sedmá v Saalfeldenu. Je o nejlepší výsledek české ženy v historii mistrovství světa.

 

Jan Krůta - Právo

Co pro vás tenhle výsledek znamená?

Jsem strašně spokojená. Cítila jsem v sobě takový zvláštní pocit, který jsem dlouho nezažila. Na mistrák světa jsem se svědomitě chystala a byla jsem tak zdravě nervózní. Závod jsem si užila, i když byl těžký. Najednou jsem se nebála toho davu a věděla jsem, že je to moje trať, že jsem s ní sžitá. Nechtěla jsem přepálit začátek. Šetřila jsem i síly na závěr, protože jsme během závodu jely celkem třináctkrát dlouhý kopec. Bylo vidět, že to některé holky přepálily a pak jim seklo. A z únavy chybovaly a padaly.

Dá se říct, že došlo ke znovuzrození Terezy Huříkové?

Myslím, že jsme se teprve našla a poznala jsem tu pravou Terezu. V minulosti jsem dostala několik facek. Byla to třeba olympiáda v Pekingu nebo některé jiné závody. Řada lidí mě odepsala, ale já se dokázala zvednout. Našla jsem si svou cestu a myslím, že se to povedlo. Znám se líp po fyzické stránce, což jde ruku v ruce s psychikou. Prostě jsem prodělala nějaký vývoj, za který jsem vděčná. Bez něj by k tomu dnešnímu sedmému místu nedošlo.

Napadly vás někdy v minulosti myšlenky na předčasný konec kariéry a třeba založení rodiny?

Takovými otázkami mě bombardovali lidé z okolí. Člověk se nad tím musí zamyslet a říci si:  Ty vago, třeba to dál nepůjde a budu se muset nějak živit. Mohla jsem jít zkusit nějaké studium, ale přišlo by mi to jako slabošský únik, když jsem se s tím pořádně nepoprala. Nebo založit tu rodinu, ale já jsem si pořád říkala, že je ještě nějaká naděje, aby se všechno otočilo k lepšímu.

Už víte, kde budete závodit příští sezónu?

Ještě ne, probíhají jednání, nevím. Mám nějaké nabídky, ale nejdřív jsem chtěla nějak zkompletovat tuhle sezónu, abych se mohla s čistým štítem dívat do dalších let. Po šampionátu se to bude řešit. Mám teď celkem dobrou startovní pozici.

Jela jste tady o smlouvu?

Takhle úplně to nebylo, ale samozřejmě na výsledku z mistrovství světa záleží. Jsem ráda, že mě to nedostalo pod nějaký tlak, protože je to přece jen jeden závod za celý rok. Ale hodně se počítá.

Jan Krůta, Saalfelden, Sport.cz, Právo

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika