Rubriky:

Cyklistika

Nesvadba skončil ve sprintu na MS v cross country dvanáctý. Kulhavý byl poslední

9. září 2012 18:18 - Saalfelden

Český biker Jan Nesvadba skončil při premiéře sprintu na mistrovství světa v cross country ve čtvrtfinále a obsadil 12. místo. Mezi ženami ukončila Pavla Havlíková svoji pouť v osmifinále a patří jí 29. příčka. Mistry světa se stali Švýcar Ralph Näf a Švédka Alexandra Engenová.

 

Jan Němec/mtbs.cz

Oproti původním plánům nakonec startoval ve sprintu i olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý, ale závod vedoucí centrem Saalfeldenu odjel pouze symbolicky. Skončil poslední ze všech závodníků, kteří dojeli do cíle. Na 129. místě ztratil na vítěze kvalifikace Mihu Halzera ze Slovinska přes 36 vteřin.

Nesvadba si cestu mezi nejlepší dvaatřicítku z kvalifikace, při níž jezdci absolvovali individuálně dva okruhy měřící přes půl kilometru, proklestil ze 133 startujících těsně 31. časem. Z celkem sedmi Čechů na startu zůstal osamocený; postupu byli nejblíže Milan Spěšný (37.) a Jan Škarnitzl (38.).

Ve čtyřčlenném osmifinále jednadvacetiletý Nesvadba dvakrát v pravý čas zaútočil a z poslední příčky se posunul mezi postupující dvojici. Ve čtvrtfinále už však byli nad jeho síly Němec Simon Gegenheimer a celkově třetí Rakušan Daniel Federspiel.

Místo závodu tréninkový výjezd

Zcela jiné plány měl dnes Kulhavý, jenž nechtěl bolavá záda trápit v ostrém závodě na horském kole, ale místo toho zvolil tréninkový výjezd na silničním kole na Glossglockner, nejvyšší horu Rakouska s vrcholem těsně pod 3800 metrů. "Byli jsme asi devět kilometrů pod nejvyšším místem, kam se dá vyjet, když mi volali, že musím jet, když jsem přihlášený. Že to nejde zrušit. Tak jsme se otočili a jeli sem," uvedl Kulhavý.

"Chtěli, aby za každou cenu nastoupil. Je to asi i tím, že šlo o první mistrovství světa v této disciplíně," doplnil trenér Viktor Zapletal.

Omluvenku od zraněné Kateřiny Nash organizátoři naopak přijali, na startu chyběla i sedmá žena sobotního závodu Tereza Huříková, takže Havlíková šla z českých zástupkyň do boje sama. Po 27. místě v kvalifikaci ovšem skončila jasně poslední ve své osmifinálové jízdě.

"Pro mě to byl docela náročný závod, protože nejsem velký technik a tady těch schodů bylo hodně. I jsem se trošku bála v zatáčkách, protože když jsem koukala na ty předchozí jízdy, tak tam holky hodně padaly," uvedla Havlíková s tím, že se nejspíš moc zalekla. "Chyba byla na mé straně a asi i fyzicky jsem to tak úplně nezvládla. Start se mi povedl, ale na skocích jsem udělala mnoho chyb," připustila Havlíková.

Mistrovství světa horských kol v Saalfeldenu (Rakousko):
Sprint:
Muži:
1. Näf (Švýc.)
2. Halzer (Slovin.)
3. Federspiel (Rak.)
4. Pfäffle (Něm.)
...
12. Nesvadba, Spěšný, Škarnitzl, Rauchfuss, Cink, Novák, Kulhavý (všichni ČR) všichni vyřazeni v kvalifikaci.
Ženy:
1. Engenová (Švéd.)
2. Neffová (Švýc.)
3. Dawidowiczová (Pol.)
4. Forchiniová (Švýc.)
...
29. Havlíková (ČR)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika