Rubriky:

Cyklistika

VIDEO: Když jsem zjistila, že se nohy hýbou, tak bylo dobře, oddechla si Sáblíková po pádu na MS

22. září 2012 19:50 - Limburg
(Aktualizováno: 22. září 2012 20:34)

Zklamaná a s potlučeným tělem skončila rychlobruslařská šampiónka Martina Sáblíková po prvním závodě s hromadným startem, který na mistrovství světa v cyklistice absolvovala. Věří však, že naražené pravé koleno a pochroumaný stehenní sval z hromadného pádu, po němž ze závodu nakonec odstoupila, dá rychle do pořádku a že to nenabourá přípravu na zimní rychlobruslařskou sezónu.

"Když už jsem věděla, že to padá, tak jsem se snažila brzdit a říkám si: 'Tohle jsem přesně nechtěla'. A když už jsem ležela, tak první, když jsem se zvedla, tak jsem zkontrolovala, jestli se nohy hýbou. A když jsem zjistila, že se hýbou nohy, tak už to bylo dobré," popsala pád, který ve třetím okruhu dostal na zem velkou část pelotonu a zmařil jí veškeré naděje na úspěšný výsledek.

Sáblíková, která v úterní časovce skončila devátá, se sice ještě pokusila chvíli jet, vedle zdravotních obtíží ji ale brzdily i technické problémy se spadlým řetězem a brzdami, kvůli nimž se jí jen stěží točilo kolo. "Když jsem dojela k (trenérovi) Petrovi (Novákovi) a on tím otočil, tak mi říká: 'To si děláš srandu, ne!'" přiblížila okamžik, kdy se rozhodla závod vzdát.

"Byli jsme s Petrem domluveni, že první tři čtyři kola budu jezdit vzadu a že nepůjdu dopředu," nastínila taktiku před závodem, na jehož začátku se pohybovala spíše na chvostu pelotonu.

Přesto, že do cíle nakonec nedojela a bolí ji stehenní sval a koleno, chápe to jako dobrou zkušenost do budoucna. Jestli ale zkusí silniční závod i příští rok, ještě rozhodnutá není. Bude totiž před olympiádou, na níž by chtěla obhajovat medaile z Vancouveru. "Uvidíme, jestli do pelotonu vůbec příští rok nastoupím. Možná pojedu jenom časovku, pokud se kvalifikuji," řekla.

"Je to zkušenost. Myslím, že budu hlavně rychle v pořádku. Samozřejmě, že mě mrzí, že jsem nedojela do cíle," řekla. "Pavlína dopadla ještě hůř," ukázala směrem k reprezentační kolegyni Pavlíně Šulcové, která po kontaktu s italskou soupeřkou šla při hromadném pádu k zemi jako první a za ní lehla značná část startovního pole.

"Myslím, že přede mnou byla Italka, a asi jsem si štrejchla... Asi jsem ten pád způsobila já, ani nevím, jak to bylo, ale bohužel jsme šly k zemi," poznamenala Šulcová. "Po těle jsem taková celá pobitá, ale doufám, že to brzo bude v pořádku a zas na kolo naskočím s chutí, ale teď jsem fakt zklamaná, protože jsem se těšila na závod," dodala. Smutek prý cítila o to větší, že trať jí měla vyhovovat. "Takový je sport a jdeme dál," dodala na závěr.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika