San Diego

Byl zbaven titulů, dostal doživotní zákaz startu na oficiálních sportovních akcích, přesto si kontroverzní americký cyklista Lance Armstrong připsal v neděli další vítězství. Vyhrál triatlonový závod Superfrog v Kalifornii.

Lance Armstrong vyhrál triatlon.Video: Reuters

Armstrong mohl startovat, protože závod nespadal pod pravomoc Americké antidopingové agentury USADA. Pořádá ho totiž nadace Navy Seal Foundation. Sportovec, jenž kvůli dopingu přišel o sedm triumfů z Tour de France, se zúčastnil triatlonu, aby pomohl získat peníze pro americké válečné veterány.

Trať na dva kilometry plavání, devadesát kilometrů na kole a 21 kilometrů běhu zvládl za tři hodiny 49 minut a 45 sekund. Druhý skončil Australan Leon Griffin, třetí Bermuďan Tyler Butterfield.