Češi milují cyklistiku. V ČR je za fotbalem druhým nejoblíbenějším sportem

10. října 2012 13:29 - Praha

Možná to bude pro mnohé překvapivé zjištění - druhým nejpopulárnějším sportem Čechů je hned za fotbalem cyklistika, která je zároveň nejčastěji provozovaným sportem. Sportem, který by si lidé nejraději vyzkoušeli, je golf. Vyplynulo to ze sociologického výzkumu, kterého se zúčastnilo více než 3400 lidí. Výsledky dnes zveřejnil portál SportCentral.cz.

 

Jan Brychta/roadcycling.cz

V oblibě se mezi fotbal a hokej vklínila cyklistika. Té se také respondenti aktivně věnují nejčastěji: na kolo v letošním roce usedlo 15,5 procenta účastníků ankety. Na dalších místech skončily fotbal a volejbal, nad pět procent se dostaly ještě běh, plavání a tenis.

Sporty, které by si respondenti chtěli zkusit, jsou především golf, tenis a paragliding. Zájem je také o hokej a bungee jumping.

Nejoblíbenější sporty:
1. fotbal
2. cyklistika
3. hokej
4. volejbal
5. plavání
6. tenis
7. běh
8. lyžování
9. badminton
10. florbal.
Nejčastěji provozované sporty:
1. cyklistika
2. fotbal
3. volejbal
4. běh
5. plavání
6. tenis
7. badminton
8. inline bruslení
9. florbal
10. hokej.
Sporty, které by lidé nejraději vyzkoušeli:
1. golf
2. tenis
3. paragliding
4. hokej
5. bungee jumping
6. parašutismus
7. potápění
8. lukostřelba
9. squash
10. windsurfing
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.