Rubriky:

Cyklistika

Cavendish odchází z týmu Sky. V příští sezóně bude jezdit za Omega Pharma-Quick Step

18. října 2012 17:05 - Paříž

Britská hvězda silniční cyklistiky Mark Cavendish opustí tým Sky a od příští sezóny bude oblékat dres belgické stáje Omega Pharma-Quick Step, kterou vlastní český miliardář Zdeněk Bakala. Informovalo o tom vedení Sky.

 

Fotobanka Profimedia

Týmovými kolegy sedmadvacetiletého vyhlášeného sprintera, který má na kontě 36 vítězných etap na závodech označovaných Grand Tours (z toho 23 na Tour de France) a loni opanoval závod s hromadným startem na mistrovství světa, tak budou i čeští jezdci Zdeněk Štybar a František Raboň.

"Očekávalo se, že tým na konci své první sezóny u nás opustí kvůli střetu zájmů poté, co byly limitované jeho ambice na vítězství v etapách v průběhu závodů Grand Tours," uvedlo vedení stáje Sky, jejímž lídrem byl Bradley Wiggins a Cavendish pro něj pracoval jako domestik. I díky němu se Wiggins stal prvním britským vítězem Tour de France.

Cavendish, který ještě loni jezdil za HTC-Highroad, svým odchodem unikne nařízení šéfů stáje Sky, jejíž členové musí podepsat prohlášení, že nikdy nedopovali. Pokud odmítnou, budou propuštěni. Nařízení je reakcí na kauzu kolem Lance Armstronga a týmu US Postal, které Americká antidopingová agentura obviňuje z dlouholetého systematického dopingu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika