Rubriky:

Cyklistika

Wiggins: Armstrong by se měl k dopingu přiznat

24. října 2012 21:35 - Paříž

Šampión letošního ročníku Tour de France Bradley Wiggins je prý z odhalení informací o dopingu někdejšího sedminásobného vítěze Lance Armstronga stejně rozzlobený jako někteří fanoušci. Americký jezdec, který o své tituly přišel, by se měl podle Wigginse k dopingu přiznat.

 

Profimedia.cz

"Hodně se zlobím, podobně jako mnoho lidé kolem našeho sportu. Jde o sport, který jsem vždy miloval. Je ostuda, že si tím cyklistika musí znovu procházet. Je ostuda, že byl chycen," řekl Wiggins u příležitosti odhalení programu příštího ročníku Tour.

"Jak vyrůstáte, začínáte si uvědomovat, že Santa Claus neexistuje. Tak to bylo i v případě Lance. Myslím si, že by se měl přiznat, rozhodně. Ale každý ví, že je tvrdohlavý. Může přijít o hodně, ale důkazy mluví za všechno," uvedl Wiggins.

Prvního britského vítěze Tour mrzí, že Armstrong cyklistiku pošpinil, ale očišťovat ji za něj budou muset jiní. "Budeme se muset hodně snažit, abychom přesvědčili veřejnost, že tento sport se změnil. Je tu určitý precedens a nevím, jak ho odčinit než tím, že budu dělat dál to, co teď," řekl.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika