Rubriky:

Cyklistika

Vítěz Tour Wiggins skončil po srážce s autem v nemocnici

8. listopadu 2012 15:35 - Londýn

Vítěze Tour de France a olympijské časovky Bradleyho Wigginse srazilo ve středu večer při tréninku auto. Dvaatřicetiletý britský cyklista strávil s lehkými zraněními noc v nemocnici a ve čtvrtek byl propuštěn. Podle prohlášení stáje Sky by měl být brzy v pořádku.

 

Profimedia.cz

K nehodě došlo ve Wrightingtonu nedaleko Wiganu, kde do Wigginse narazil vůz vyjíždějící z čerpací stanice. Žena, která cyklistu srazila, podle serveru BBC plně spolupracuje s vyšetřovateli. "Z miliónu lidí jsem musela srazit zrovna zatraceného Bradleyho Wigginse," citovala nejmenovanou řidičku britská média.

Wiggins odnesl srážku zlomenými žebry a odřeninami. "Noc strávil na pozorování v nemocnici. Nemělo by jít o vážná zranění, takže by se měl brzy a rychle uzdravit," uvedla stáj Sky v prohlášení.

Vůz srazil i Suttona

Podobné štěstí neměl šéftrenér britského cyklistického svazu Shane Sutton, kterého ve čtvrtek v Manchesteru rovněž srazil vůz a pětapadesátiletý kouč skončil s krvácením do mozku v nemocnici. "Stává se opravdu jen velmi vzácně, že se naši cyklisté a trenéři zraní při jízdě na silnici. Že ke dvěma takovým incidentům došlo v tak krátké době, je opravdu výjimečné. Doufáme, že Shane a Bradley se brzy uzdraví," napsal svaz v prohlášení.

Wiggins, který nezávodil od zářijového mistrovství světa, má za sebou skvělou sezónu. V červenci se stal prvním britským vítězem slavné Tour de France a na hrách v Londýně získal v časovce už svou čtvrtou zlatou medaili. Koncem roku by měl být pasován na rytíře.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika