Rubriky:

Cyklistika

Kreuzigera čeká první soustředění s novým týmem

12. listopadu 2012 10:36 - Praha

Cyklista Roman Kreuziger dnes odletěl na první soustředění s novým týmem Saxo Bank-Tinkoff Bank. Na Kanárských ostrovech stráví dva týdny a kromě přípravy tam bude řešit i závodní program na příští sezónu.

 

Astana cycling team

Kreuziger míří do dobře známých míst - prostředí na Gran Canarii zná z dřívějších tréninkových kempů. "Budeme tam poměrně dlouho, do 26. listopadu. Je to kvůli tomu, že v prosinci už žádné společné soustředění není a každý bude moci vyrazit trénovat tam, kam bude chtít," vysvětlil Kreuziger, jenž v minulých dvou letech hájil barvy stáje Astana.

Šestadvacetiletý profesionál již před odletem věděl, jakou bude mít úvodní soustředění náplň a na co se může těšit. "Začneme se vozit na kole, k tomu budeme řešit závodní program, možná proběhne i focení. Budeme se bavit o fungování týmu v nové sezóně a všichni bychom se měli poznat, protože tam bude kompletní sestava včetně lidí z realizačního týmu," nastínil Kreuziger.

Žádný krok do neznáma

S přechodem do Saxo Bank-Tinkoff Bank ho nečeká až takový krok do neznáma, neboť nováčky ve stáji budou rovněž japonský masér Nakano, ale i italský jezdec Daniele Bennati se Švýcarem Oliverem Zauggem, které Kreuziger zná ze společného působení v Liquigasu.

"S řadou dalších kluků se znám ze závodů, takže by se zapadnutím do nového týmu neměl být problém. Rozhodně to nebude takové, jako když jsem šel prvním rokem k profíkům a nikoho jsem neznal. Těším se na všechny, bude to zase změna a věřím, že se v novém týmu uvedu dobře," přál si Kreuziger.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika