Rubriky:

Cyklistika

Trenéra Ocelářů souboj s 'vlastními' nerozhodí

19. března 2003 15:03 - TŘINEC

Zvláštní pocity na třinecké střídačce si prožije kouč Pavel Marek. Za slavné éry pardubické Tesly odehrál v obraně devět sezón a podílel se na zisku posledních titulů mistra ligy v letech 1987 a 1989. V klubu zahájil také trenérskou dráhu, dvakrát získal s juniory Pardubic domácí zlato, ale loni mu nabídl premiérové extraligové angažmá Třinec.

 

ČTK/Dan Krzywoň

Nyní bude stát proti klubu, ve kterém strávil většinu kariéry. "Nechci ale vůbec do série zatahovat emoce," uvedl Marek. Připustil, že v prvních vzájemných soubojích Třince s Pardubicemi v základní části extraligy cítil větší motivaci uspět, ale teď už vše vidí s nadhledem: "Asi žádného jiného soupeře tak dobře neznám, jenže ani to nemusí být výhoda. Pardubice mají neskutečně silný tým, není náhoda, že vyhrály s takovým přehledem základní část."

Zatím ani nedošlo na hecování mezi ním a známými či bývalými spoluhráči, kteří pracují v pardubickém klubu. "Všechno probíhá v pohodě," usmál se kouč, který hned v pondělí vyrazil na východ Čech, aby připravil příjezd své ekipy: "Měli bychom spát v hotelu Štika, kde jsou super podmínky. Byl jsem se dohodnout na stravě a podmínkách ubytování."

Hlídat jednu formaci nestačí

Zatím ještě nevěděl, jak bude řešit možné prosby expardubických hráčů, kteří by raději přespali doma. Ostatně ani sám trenér se ještě nerozhodl, zda bude s výpravou nocovat v hotelu. "To záleží na domluvě. Je mi jasné, že kluci, kteří pořád bydlí v Pardubicích, by asi chtěli spát doma, ale zatím nechci předjímat, zda to povolíme," poznamenal.

Největší problém celé série pak vidí v přidělování lístků. "Asi budeme žádat pardubické vedení o víc lístků, než bývá obvyklé. Řada z nás má ve městě své rodinné příslušníky a spoustu známých. Doufám, že to nakonec dobře dopadne," usmál se Marek.

Vývoj východočeského mužstva dlouho sledoval zevnitř, a tak ví, že Třinec čeká kvalitní protivník. "Nepůjde postavit taktiku jako ve čtvrtfinále proti Vítkovicím, kde stačilo pokrýt jednu lajnu a spoléhat na to, že ostatní útoky zbylé formace soupeře přehrají," připustil třinecký kouč a dodal, že Pardubice mají k dispozici víc hráčů, než na čtyři silné útoky.

Igor Bruzl

Zrušit