Rubriky:

Cyklistika

Nash poprvé vyhrála Superprestige, Štybar byl v Diegemu třetí

30. prosince 2012 17:21 - Diegem

Česká reprezentantka Kateřina Nash vyhrála poprvé v kariéře závod cyklokrosové série Superprestige. V belgickém Diegemu porazila domácí Sanne Cantovou o sedm sekund. Zdeněk Štybar dojel v závodu mužů za umělého osvětlení třetí, Radomír Šimůnek byl pátý. Zvítězil mistr světa Niels Albert před dalším Belgičanem Kevinem Pauwelsem.

 

Michal Červený/mtbs.cz

Nash si připsala páté vítězství v sezóně, ale poprvé triumfovala v Evropě. Předchozí úspěchy zaznamenala v USA, kde žije. "Mám z prvního místa radost, i když tu chyběly některé závodnice ze špičky," řekla pětatřicetiletá česká cyklistka, která před týdnem vybojovala druhé místo na Světovém poháru v Namuru.

Štybar dojel i při pátém startu ve své zkrácené cyklokrosové sezóně na medailové pozici, na prvenství však opět nedosáhl. První se sice umístil při premiéře v Essenu, ale kvůli sražení soupeře ve spurtu k zemi byl přeřazen na čtvrtou příčku.

Bývalý dvojnásobný mistr světa kategorie elite, jenž přesedlal k závodům na silnici, pojede ještě novoroční závod v Baalu a poslední cyklokrosové vystoupení pak absolvuje na mistrovství republiky v rodném Stříbře.

Šestý závod cyklokrosové série Superprestige v Diegemu (Belgie):
Muži:
1. Albert
2. Pauwels (oba Belg.)
3. Štybar (ČR)
4. Vantornout (Belg.)
5. Šimůnek (ČR)
Ženy:
1. Nash (ČR) 34:29
2. Cantová (Belg.) -7
3. Chainelová (Fr.) -23
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika