Rubriky:

Cyklistika

Armstronga dohnalo svědomí. Chce prý přiznat užívání dopingu

5. ledna 2013 10:54 - Austin

Bývalý cyklista Lance Armstrong prý zvažuje, že konečně přestane zapírat svou dopingovou minulost. Jedenačtyřicetiletý Američan, který za užívání zakázaných látek dostal doživotní zákaz startovat a přišel o sedm triumfů na Tour de France, chce podle listu The New York Times doznáním získat svolení ke startu v triatlonových a běžeckých závodech.

 

Lucas Jackson, Reuters

Podle deníku se Armstrong o přiznání zmínil svým spolupracovníkům a kontaktoval kvůli tomu zástupce Americké i Světové antidopingové agentury. Cyklistův právník však něco takového popřel. „Až bude Lance chtít něco oznámit, nebude z toho dělat žádné tajemství," prohlásil Tim Herman.

Armstrong čelil obviněním z dopingu během celé kariéry, za systematické užívání zakázaných látek dostal však trest až loni v říjnu poté, co proti němu svědčila řada bývalých stájových kolegů. Přišel tak o vítězství na Tour v letech 1999 až 2005 a o řadu sponzorů.

Americké ministerstvo vnitra navíc zvažuje, že na něj podá žalobu. Podobný krok už učinil britský list The Sunday Times, který požaduje milionové odškodné, poněvadž Armstrong na něm v minulosti vysoudil peníze za křivé obvinění z dopingu.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika