Rubriky:

Cyklistika

Živě

Na MS do USA vyrazí 12 českých cyklokrosařů

12. ledna 2013 15:57 - Stříbro

Dvanáct cyklokrosařů bude reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa, které se pojede 2. a 3. února v americkém Louisville. V elitní kategorii mužů budou startovat Radomír Šimůnek a Martin Bína. Do závodu žen nastoupí trojice českých reprezentantek v čele s Kateřinou Nash. V USA se pojede poprvé v historii.

Ve výběru chybí nejlepší český cyklokrosař posledních let a dvojnásobný mistr světa Zdeněk Štybar, jenž začal preferovat závody na silnici. "Každý včetně mě si přál, aby jel. Moc bych ho tam chtěl a moc mě mrzí, že nejede. Každý dnes (na mistrovství republiky) viděl, jak je na tom," řekl novinářům reprezentační trenér Stanislav Bambula.

Naději doplnit Bínu se Šimůnkem měl ještě Martin Zlámalík, který však dojel na domácím šampionátu desátý. "Uvažovali jsme o tom, ale tam už je velká výkonnostní mezera," uvedl Bambula. "Je to samozřejmě finančně hodně omezené a toto je maximální možný počet závodníků, který tam můžeme poslat," doplnil trenér.

Nominace na MS v cyklokrosu v Louisville (2. a 3. února):
Elite:
Martin Bína, Radomír Šimůnek.
Muži do 23 let:
Michael Boroš, Vojtěch Nipl, Tomáš Paprstka, Jakub Skála.
Junioři:
Karel Pokorný, Adam Ťoupalík, Jan Vastl.
Ženy:
Pavla Havlíková, Martina Mikulášková, Kateřina Nash.
ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.