Rubriky:

Cyklistika

Živě

Bude to válka, řekl Contador o Vueltě ušité hlavně pro vrchaře

12. ledna 2013 19:22 - Vigo

Rekordních jedenáct etap letošního ročníku cyklistické Vuelty bude mít cíl na vrcholu. Závod tak bude sedět především vrchařům, kteří se dostanou ke slovu už ve druhé etapě, která obsahuje stoupání první kategorie.

 

Profimedia.cz

"Bude to válka hned od druhé etapy. Bude to hodně hodně těžké," prohlásil po sobotním představení trasy Alberto Contador, který vyhrál loňský ročník po odpykání trestu za doping. "Je pravda, že hodně etap je krátkých, ale jsou tam těžká stoupání v závěrečných 40 až 50 kilometrech, kdy lídři musejí nejvíc makat," uvedl kolega Romana Kreuzigra ze stáje Saxo Tinkoff.

V předposlední etapě peloton absolvuje i výjezd na obávaný vrchol Angliru. "Loni jsme viděli, že rozhodující útoky se mohou ve všelijakých etapách. Bude třeba být v dobré formě od začátku," řekl vítěz všech Grand Tours, jenž loni vytrvale útočil v horách na krajana Joaquima Rodrígueze, ale nakonec ho připravil o červený trikot ve středně kopcovité etapě.

Vuelta se pojede od 24. srpna do 15. září.

ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.