Rubriky:

Cyklistika

Tour 2014 navštíví kromě Leedsu a Londýna i další britská města

17. ledna 2013 14:30 - Paříž

Organizátoři Tour de France prozradili, že slavný závod v roce 2014 po startu v Leedsu na severu Anglie 5. července zamíří i do dalších britských měst. Druhá etapa by se měla jet mezi městy York a Sheffield, následující den pak povede trasa z vyhlášeného univerzitního města Cambridge do Londýna. Finiš je přitom plánován na třídu Mall u Buckinghamského paláce, kde končil loni olympijský závod.

"Bude to po celou dobu nahoru a dolů, podobně jako při klasickém závodě Lutych-Bastogne-Lutych," řekl ve čtvrtek závodu Christian Prudhomme.

Pro Británii, kde je silniční cyklistika na velkém vzestupu, půjde po olympijských závodech o další velkou událost. Tamní hrdina Bradley Wiggins, jenž se v minulém roce stal vůbec prvním Britem, který Tour v historii vyhrál, popularitu závodu v očích Britů ještě výrazně podpořil.

"Úspěchy britských jezdců, zejména pak Bradleyho Wigginse na Tour, ale i dráhových cyklistů na olympiádě, způsobily, že se zpět do Británie vracíme dříve, než jsme očekávali," uvedl Prudhomme ke startu v hrabství Yorkshire, které v kandidatuře porazilo Florencii.

Tour v Británii již jednou v minulosti začínala - v roce 2007 v Londýně. Tehdy byl ale slavný závod na ostrovech již potřetí; v roce 1974 se konala jedna z etap v Plymouthu, o dvacet let později se jelo z Doveru do Brightonu a následující etapa se odehrála v okolí přístavu Portsmouth. Mimo Francii začínal závod dosud celkem devatenáctkrát.

Letošní ročník, který bude jubilejním stým v historii, odstartuje na ostrově Korsika.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika